השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

האם פרחי באך יודעים לאזן מחלה

 מתוקף היותי מטפלת בפרחי באך ותיקה, תמיד פונים אליי עם שאלות רבות כמו: האם פרחי באך עוזרים לכאבי ראש? האם פרחי באך עוזרים לכאבים כרוניים? האם פרחי באך עוזרים ללחץ דם גבוה?.

אז מה זה בכלל פרחי באך?

38 תמציות של פרחים, בחבל ווילס באנגליה שגילה אותם ד"ר באך בתחילת המאה ה20.

השיטה אומרת שלכל פרח יש תדר מסוים שבעצם מסמל רגש/ מחשבה/ מצב/ טיפוס של אדם ובעצם  כל ה-38 התמציות מקיפות את כל האפשרויות שקיימות בבני האדם.

 תמציות פרחי באך אינן טיפול למצבים הפיזיים או למחלות . הם גם לא תחליף לטיפול רפואי. תמציות באך יכולות לעזור לתהליך הריפוי על ידי כך שהן מקלות על הטראומות הרגשיות הנלוות למחלות ובכם שהן מעודדות חזרה למצב שיצא מאיזון.

בכלל יש בכלל עניין מאד מפליא בפרחי באך, יש ביכולתם לאזן תדרים שיצאו מאיזון. לדוגמא: עצבנות יתר וחוסר שקט, מחשבות טורדניות ומנקרות בראש ולמצבים אלו יש בדיוקאת התמצית המדויקת שתביא לאיזון.

וכשהמטפל מאבחן את המטופל שמתלונן על מחלה כלשהי, הוא בודק בעצם איזה מצבים/דפוסים/ רגשות יצאו מאיזון אז הוא יוצר קומפלקס של מספר תמציות שאמורות להביא לשיפור המצב.

סיפור מקרה על פרחי באך שאיזנו מחלה

אז הנה מצב מסוים של לחץ דם גבוה, שיצא כלל מאיזון ואיך פרחי באך הצליחו לשפר את המצב

הגיע אליי מטופל בן 50+ עם לחץ דם גבוה שיצא מאיזון במשך כחודש ימים. נוטל כדורים לאיזון לחץ הדם כשנתיים ופתאום בבת אחת, הכל יצא מפרופורציה. לחץ הדם שלו גבוה ביותר 180/110, 170/105. לפתע יש לו לחץ בראש, הוא נהיה אדום בפנים ומרגיש חוסר שקט פנימי.

פנה לרופא המשפחה שהחליט לתת עוד כדור נוסף לקחת בערב ומשזה לא עזר, החליט הרופא לתת לו חצי כדור הרגעה כל פעם שמרגיש את הלחץ בראש או משהו משתנה אצלו, או כמובן אם מגלה בבדיקת לחץ הדם, שלחץ הדם גבוה.

כמובן לחץ דם גבוה  יכולה להיות ממש "רוצח שקט", כי לא תמיד מרגישים כמה לחץ הדם הוא גבוה ואז יכול להגיע למצבים של שבץ ואפילו חלילה למוות.

ושום דבר לא עזר לו. לחץ הדם הרקיע שחקים. אשתו, שהיתה מטופלת שלי פנתה אליי וביקשה עזרה בדחיפות ממני.

הוא הגיע עליי קצת ספקן. עשינו אבחון רציני ובדקתי בעצם מדוע לחץ הדם יצא אצלו מאיזון. כל הזמן בדקתי מה יושב שם, מה גרם לחוסר איזון כזה רציני להופיע ודווקא עכשיו?

 הבנתי שלחץ דם גבוה, הוא סוג של נורית אדומה מהבהבת שמתריעה שמשהו יצא מאיפוס ומאיזון.

לרוב אם תתשאלו אנשים שסובלים מלחץ דם גבוה, יתברר שהם טיפוסים לחוצים, עצבניים, חסרי שקט ומנוחה.

והנה דווקא המטופל שלי היה נראה בחור שקט ורגוע, שלו, אפילו על גבול האדישות. הוא סיפר שמשפחתו ממש קשה להם מהאדישות שלו והוא מבפנים לא מרגיש ממש כך, אבל זה מה שמרגישה משפחתו וזה גורם לחיכוכים עם אשתו, עם הילדים. בנוסף הבחור סבל מבעיית קשב וריכוז, כלומר די מרחף. די נמצא "בבועה שלו".

הבנתי שלחץ הדם  הגבוה שלו  התריע, שהוא חייב לצאת מתוך ה"בועה"  שלו, זעזע את העולם הפנימי שלו . הנורית התריעה "די לאדישות ולהינתקות ".

גם העניין של כדור ההרגעה שקיבל מהרופא מאד לא היה לו מובן, היות שהוא הרגיש מאד רגוע, אולי אובר-רגוע.

ובאמת איתרתי מספר גורמים מלבד קשב וריכוז, אדישות ועוד כמה דברים שגרמו לו לצאת מאיזון- שילבתי מספר תמציות מפרחי באך בבקבוק טיפולי אחד.

מהרגע שאיתרתי את  הגורמים שהובילו להתפרצות לחץ דם גבוה, דווקא בנקודה זו בחיים תוך זמן קצר, מספר ימים  לחץ הדם התחיל להתאזן.  לאחר מספר ימים נוספים הוריד ת כדור ההרגעה, ולחץ הדם הלך והתאזן מיום ליום. תוך שבועיים חזר לרופא המשפחה שנדהם מהשינוי וישר רצה לזקוף זאת לטובת הכדור הנוסף וכדור ההרגעה, אך המטופל שלי סיפר שלוקח פרחי באך. הרופא צקצק בלשונו ואמר, "העיקר שאתה מרגיש טוב יותר".

לאחר בקבוק נוסף המטופל המשיך ליטול רק את הכדור שלקח בעבר, ללא הכדור הנוסף.

כשסיים את הבקבוק השני, חזר אליי שוב ואמר " עכשיו אני מאמין ומרגיש טוב וגם הרבה יותר חיוני. הנה אשתי גם אומרת שאני כבר לא אדיש כבעבר, יש לנו פחות ויכוחים.

אז את יכולה להכין לי עוד בקבוק נוסף בבקשה?

הכותבת: איריס בן-ארי, מטפלת רגשית בתת מודע ופרחי באך.

להזמנת לחצן מצוקה השאירו פרטים

אמבולנט לחצן מצוקה - מכשיר זעיר העושה את ההבדל בשמירה על חייכם!

נגישות
צ'ט עם נציג החברה